Collapse
Torrentech Radio Online!
Current DJ: deejaysterling
Currently Playing (21:30-23:30): The Underground
Current Genre: Deep House, Techno
Listeners: 821.3 · Peak Listeners: 62 out of 128 · Bitrate: 128 kbps
Current Rating: 5 (1 Votes)

iTunes

Real Player

Media Player

Winamp

Flash Player
Schedule · DJ-s · Stats ·

> Креирање на .torrent фајлови и сидување, информација за искусни членови 
Reply to this topicStart new topic
OfflineNeverWinter
post 12. Dec 2008, 18:25
Post #1


n00b
*

Group: Members
Posts: 23
Thanks: 0
Joined: 03.12.08
From: Macedonia
Member No.: 41,024Откако ќе направиш твој пост на форумот и ќе закачиш .torrent фајл на твојата порака, мора да го симнеш тој .torrent фајл и да го искористиш за сидинг бидејќи форумот ја додава твојата уникатна идентификација во него. Само тогаш можеш да сидуваш и личуваш и да добиеш кредит за качувањето!


Torrentech тракерот Објава (announce) URL е:
CODE
http://tracker.torrentech.org:80/announce

Бидете сигурни дека соодветно сте ги разбрале процедурите пред да постирате пораки со закачени .torrents. Секоја порака која не ги следи правилата ќе биде избришана или пренесена во (Testing subforum) подфорум за тестирање.Ова е доволно за повеќето корисници, но ако сте нов во bittorrenting, прочитај... Има топик на истата тема за почетни корисници.

Bittorrent P2P протоколот користи фајлови со .torrent екстензија да откритете кои компјутери на Интернет го споделуваат фајлот кој го сакате. Препорачан Windows .torrent програм за креирање и симнување е µTorrent. Ако користите Mac или Linux, ние препорачуваме Azureus. За повеќе информации за Bittorrent протоколот, лоадирај Wikipedia's Bittorrent документ.


--------------------
I ♥ Torrentech!
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topic
Lo-Fi Version Time is now: 30.09.2016 - 22:58