Collapse
Torrentech Radio is currently offline.
The radio is currently offline · Next Scheduled Set: Today, 20:00 » liquid-zg (Deep House)
Schedule · DJ-s · Stats

> FAQ/ČKD - často kladené dotazy (a odpovědi) 
Reply to this topicStart new topic
Offlineuintatherium
post 18. Oct 2009, 17:37
Post #1

n00b
*

Group: Members
From: Lurkville
Member No.: 54,487

Nenajdete-li odpověď zde, položte dotaz v subfórech Bittorrent discussion nebo Torrentech discussion.

Co to má bejt? Vypadá to tu strašně složitě. Vůbec to nechápu, pomóóóc!
Zapojte mozek - upřímně doufáme, že nějaký máte - a řiďte se našimi jednoduchými postupy.

Jak mám stáhnout torrent z příspěvku?
Musíte být přihlášeni ke svému účtu. Klikněte levým tlačítkem na odkaz na torrent a vyberte "otevřít" nebo "stáhnout". Vyberete-li "otevřít", měli byste mít nainstalovaný bittorentový klient, asociovaný se soubory typu .torrent. Vyberete-li "stáhnout", budete muset soubor .torrent ručně otevřít ve svém bittorrentovém klientu.

Proč nemám v e-mailové schránce pozvánku?
Na 99 % bude ve složce se spamem.

Proč nemůžu vkládat příspěvky?
Není dovoleno vkládat: diskografie nebo více alb od jednoho interpreta či z jednoho labelu v jednom torrentu, jednotlivé skladby, nekompletní díla, mixy bez seznamu skladeb, sety z rádia a podcasty, vlastní skladby (ty musíte vydat na našem nabo jiném netlabelu).

Z torrentů na tomto fóru se mi nedaří nic stáhnout.
Každý soubor .torrent obsahuje jedinečnou identifikaci registrovaného člena. Proto se musíte stát členem, přihlásit se a pak teprve stahovat torrenty z fóra. Bez registrovaného přihlášení nestáhnete nic, jelikož náš tracker odmítá neregistrované leechery.

Stahoval jsem bez problémů a najednou funguje jen seedování.
Pravděpodobně jste se propadli mezi členy s nízkým poměrem (Low Ratio Members), kteří smějí jen seedovat a vkládat nové příspěvky s vlastními torrenty. Více informací najdete v tomto příspěvku.

Je nějaký způsob, jak získat okamžitou technickou podporu?
Zkuste to na IRC. Než se začnete ptát, přečtěte si prosím alespoň tuto stránku!

Když načtu do klienta torrent k seedování, klient ukazuje, že stahuju data, která bych už měl mít.
Pravděpodobně jste na dotaz, kam ukládat data, uvedli nesprávný adresář. Popřípadě jste změnili obsah seedovaného adresáře a torrent tím pádem neodpovídá datům, která reprezentuje.

Jsem ve skupině členů s nízkým ponměrem. Vložil jsem pár příspěvků s vlastními torrenty, abych si vylepšil poměr uploadu a downloadu, ale nemůžu ze svých příspěvků stahovat torrenty a tím pádem ani seedovat.
Není to pravda. Stahovat torrenty z fóra můžou i členové s nízkým poměrem. Problém nastává až tehdy, chtějí-li je použít ke stahování, protože s nimi můžou jen seedovat. Členové s nízkým poměrem a neregistrovaní hosté mohou pouze seedovat, ale torrenty z fóra může stahovat každý.

Stahování se zaseklo na 98 % (nebo podobně).
Pravděpodobně došlo k poškození části dat a zacyklení. Proveďte kontrolu souborů (zastavit torrent, kliknout pravým myšítkem, zkontrolovat soubory, spustit torrent znovu). Stahování se pak často dokončí. Také je možné, že původní seeder změnil seedované soubory a torrent je tím pádem nepoužitelný. V takovém případě požádejte uploadera, aby torrent znovu vytvořil, poté jej stáhněte znovu a pro uložení zvolte tentýž adresář jako u nefunkčního torrentu. Stáhne se jen procento či dvě, která chybí do dokončení stahování.

Co znamená sloupeček "S L C R" v seznamu příspěvků?
S - Seeders, L - Leechers, C - počet dokončených stáhnutí, R - hodnocení. "Seeders" je počet lidí s kompletní kopií. "Leechers" je počet lidí s nekompletní kopií. Počet dokončených stánutí je počet dokončených stáhnutí =). Hodnocení je údaj systému hodnocení příspěvků (1-5). Podrobnější technické informace najdete na WIkipedii v článku o protokolu BitTorrent.

Jak stahovat soubory z webového prohlížeče Opera?
Otevřte Nástroje > Nastavení > Pokročilé volby > Stahování
Zrušte zaškrtnutí u "skrýt typy souborů otvírané Operou".
Najděte v seznamu "application/x-bittorrent" a klikněte na Upravit.
V sekci Akce zvolte "Zobrazit dialog pro stahování".

Opravil jsem svůj příspěvek v sekci Incorrect topics, co mám udělat, aby se příspěvek vrátil do subfóra s příslušným žánrem?
Pošlete soukromou zprávu moderátorovi, který spravuje subfórum, do nějž chcete příspěvek přesunout. Nezapomeňte mu sdělit přesné URL. Pokud moderátor do pěti dnů nezareaguje, dejte prosím vědět administrátorovi jménem pyc (v angličtině) nebo mně (v češtině).

Můj poměr se neobnovuje, jak by měl, jeho hodnota nesedí.
Testování žádné problémy s trackerem neodhalilo. Přesto mohou na straně klienta (aplikace pro stahování) nastat problémy, které mohou způsobit špatnou hodnotu poměru upload/download:
  • Váš klient nerespektuje, že torrent je soukromý a hledá peery v DHT swarmu, upload a download pak zřejmě není trackeru hlášen.
  • Ukončili jste klienta, aniž byste zastavili torrenty, takže údaje se neaktualizovaly.
  • Váš poskytovatel připojení bojuje proti sdílení a filtruje přenosy.
  • Seedujete s torrentem staženým bez registrace. Tato situace by neměla nastat, ale takové případy se vyskytly.
  • Chyba v klientské aplikaci.
  • Torrent má více trackerů.

Aplikace mi ukazuje, že můj torrent se seeduje, ale na stránkách se stále ukazuje nulový počet seederů.
Jde o drobnou chybu, o které víme a k níž dochází, pokud pozměníte soubor .torrent. K aktualizaci dojde, jen to trvá podstatně déle. Na vaše statistiky to nemá vliv.
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Lo-Fi Version Time is now: 22.08.2014 - 06:53